August 2013

Weeping Angel on the shooting gallery

25. august 2013 at 2:39 | Marylou - Bee |  Weeping Angel On the Road
Tento projekt jsem začala už před nějakou dobou, ale stále jsem se neměla k tomu přidat nějakou fotku.
A ta, co přidám dnes není kvalitativně moc dobrá, jelikož jsem mi flotila na mobil a ještě byla tma. Ale i přes to se mi výsledek docela líbí.

Weeping Angel on the shooting gallery // Plačící anděl na střelnici


Notes... Notes Everywhere

23. august 2013 at 1:11 | Marylou - Bee |  My life on the road at night
Dnešním dnem se u mě začalo psaní poznámek a nemyslím těch jako ve škole. Myslím tím lepící poznámkové lístečky, abych věděla, co mám udělat a na co nezapomenout.

Taky máte nějaké takové lístečky?

Od té doby, co jsem se připravovala na maturitu-ale možná to bylo ještě dříve- se mi o hodně víc zhoršila paměť, nebo si to alespoň myslím-co já vím, nejsem na to odborník. Ne, že bych zapomínala úplně všechno, ale je toho opravdu dost.

Taky znáte ten pocit, když vám někdo něco řekne, ale vy to zapomenete a pak jste naštvaní, že vám to nikdo neřekl? To je můj denní chléb...

A hle, taťkova poznámka o tom, že bych si to měla začít psát na lístečky-ač nebyla myšlena vážně- mi začala neskutečně pomáhat. I když je to teprve druhý den. No co xD.
Ale stejně si myslím, že to není tím, že bych měla tak špatnou paměť, ale protože jsem za posledních několik let toho do mozku musela vstřebat tolik, že on se prostě začal bránit. Nemluvě o tom, že jsem začala zapomínat i češtinu...

Anyway, píšu to ale kraviny, co? Když ono je těžký vůbec něco napsat a když jste k tomu spali jen čtyři hodiny, ráno vstávali brzo a jeli si nechat vydat stehy z huby, a pak se podívat na váš budoucí přechodný domov...

Už končím se stížnostmi!

A jak se jinak máte vy? Prázdniny budou už za chvíli v tahu, tak je potřeba, si je co nejvíce užívat!

So... Geronimo!

Marylou

Balení věcí v hlavě

21. august 2013 at 2:29 | Marylou - Bee |  My life on the road at night
Vím, že bych už konečně mohla nebo spíš měla napsat nějaký smysluplnější článek. Já to vím, ale věřte mi, že už takový chystám nějakou dobu. Avšak stále jsem neměla náladu a ani ještě jedna věc neskončila. Až skončí, tak bych jeden článek nebo dva měla dokončit.

Ale abych se vrátila zpět k názvu článku.

Za několik málo dní měla svůj pravý domov vyměnit na jiný, dočasný v úplně jiném městě, mezi cizími lidmi, v jiné škole, ...
A jelikož teď jsem, jistými okolnostmi, donucena odpočívat, nechodit ven apod., proto jsem si zatím dělala seznam věcí, které potrebuji s sebou, který jsem si dneska zapsala do bloku. Seznam je už docela dlouhý a ještě stále není celý. God!

Docela jsem už unavená a chce se mi spát, ale to bych tenhle článek nikdy nedopsala.

Máte i vy nějakou zkušenost se studiem v jiném městě a bydlení na koleji či v bytě s ostatními spolužáky, např.?
Docela bych uvítala nejaké rady, alespoň do začátku, jelikož já samotná jsem až do teď nevypadla na skolu nikam jinam, než bylo naše město. A to se na mně, s největší pravděpodobnosti, podepsalo.
Také kdyby se našly nejaké tipy na komunikaci cizími lidmi, byla bych za ně vděčná.

Zatím se mějte hezky.

Geronimo!

Marylou

Gangnam Style - T-Shirt

19. august 2013 at 1:59 | Marylou - Bee |  DIY
První článek do této rubriky, kterou jsem založila teprve včera. Už jsem to plánovala na svém předchozím blogu, ale nechala jsem si to až sem, na cestu.

Včera byl takový zvláštní den, ale o tom možná někdy později. Jen náhodou jsem v televizi narazila na film Poslední Samuraj a docela jsem se do něj zažrala. Kvůli tomu nejsem schopná nic napsat, ale teď už k samotnému výtvoru.

Byl to asi můj druhý pokus o DIY věc. První bylo černé tílko s nápisem The Hunger Games, které jsem si vyrobila na FFku.

Druhý pokus byl vlastně dárek pro Lennroe k narozeninám. Když nemáte dárek pro jednu ze svých nejlepších kamarádek, vyrobte ho - jak jednoduché; jak pro koho.
A jelikož mě napadlo, že zrovna písnička Gangnam Style a onen taneček má ráda - narozdíl ode mě -, tak volba nápisu byla jednoduchá.

Weeping Angel on the road

12. august 2013 at 0:29 | Marylou - Bee |  Weeping Angel On the Road
Myšlenka, která vznikne, když se člověk nudí při cestě z dovolené a najde ve své tašce malou sošku plačícího anděla (Weeping Angel - Doctor Who).
Letos, když jsme přijely se slečnou J. a slečnou Lennroe a slečnou Guizmo na FFko, dostala jsem já a slečna J. od Guizmo od takový malý dárek - já v podobě postavičky Weeping Angel.

A co vlastně znamená Weeping Angel on the road?
Budu fotit svého Andílka na různých místech jako to někteří Whoviani dělají s TARDIS ^^.


Je to trošku víc crazy, ale což. Snad to po chvíli nebude nudné.

So... Geronimo!

Marylou

Povídání s domorodci aneb Jak Coco napsala Správu vo fľaši

9. august 2013 at 14:50 | Marylou - Bee
Ti, co mě znají (a to je opravdu strašně málo lidí), ví, že jsem "tak trochu" posedlá slovenštinou. A jelikož jsem se na týden nacházela v domovině tohoto jazyka, byla jsem v sedmém nebi (kromě náročných výletů, co jsme podnikali - ale i ty se mi líbily).
Krom toho jsem si, alespoň z části, splnila své přání a koupila si knížky ve psané slovensky.

Yay! (Čtete jako 'jéééj' *radostně*)

Do mé knihovničky přibudou bohužel jen dvě knížky:
* Robert Bryndza - E-maily Coco Pinchardovej
Tento příběh je něco na způsob Bridget Jonesové, ale hlavní hrdinka si nepíše deník, ale e-maily svým přátelům, synovi, ex a dalším na svém novém iPhonu, který dostala k Vánocům.

* Nicholas Sparks - Správa vo fľaši
Tato kniha je jeho prvotina z roku 1998.

Od Sparkse si chci přečíst ještě další knížky a možná je sehnat zase ve slovenštině ^^. Určitě znáte filmy jako Dear John, The Last Song, The Notebook a další.

Recenze napíšu, až je přečtu xD.

Geronimo!

Marylou